410, Kasım 2015`te, gitar/vokal`de Zafer Yerlikaya, bas gitarda Buğra Akgedik ve davulda Berkan Çalışkan ile alternatif rock grubu olarak Beyoğlu, İstanbul`da kuruldu.

Başlangıçta her grup gibi cover parçalar icra eden ekip, zamanla kendi şarkılarına ağırlık vererek bu alanda bir yol çizmeyi uygun gördü. Bununla birlikte grubun tarzı punk, grunge, noise rock türlerine de yaklaştı ve alternatif rock dahil bu dört türün harman olduğu farklı bir sound elde edildi. Kadrosunda bugüne kadar bir çok bas gitarist ile çalışan grup, Nisan ayının başında kalıcı üyesi Fırat Anıl ile anlaştı ve çalışmalarına son hız devam etti.

Mayıs ayının başında, sıradaki EP`den “Çöp” adlı tekli parça çeşitli platformlarda yayınlandı. Bir aylık çalışmanın ardından 24 Haziran 2016’da 5 parçadan oluşan, “Bağırdım Sokaklarda” adlı ilk EP’de yine aynı çevrelerce yayınladı.

Haziran ayı içerisinde Küçük Bronx, Shaft ve Woodstock gibi mekanlarda sahne alan ekibin konser çalışmaları Temmuz ayının sonlarında devam edecek. Detaylı bilgileri grubun Facebook sayfasından öğrenebilirsiniz.