Grup, yeni albüm çıkmadan kadroda değişiklik yapıldığını açıkladı. DragonForce, Dave Mackintosh ile yollarını ayırdı. Yeni davulcu Braindamage ve Kill Rituel’de çalmış olan Gee Anzalone oldu.

Mackintosh, DragonForce’un son 4 albümünde çalmıştı. Kendisi progresif rock tarzına geri dönmek için gruptan ayrılmış. Mactintosh’un açıklamaları şöyle;

Progresif rock tarzına geri dönmek için DragonForce’tan ayrıldım. Ağustos’ta Maximum Overload piyasada olacak. Bu albümün en iyi DF albümü olduğunu düşünüyorum.Ardından konser turnelerine çıkacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum.

Turnelerde, şovlarda ve albüm kayıtlarında beni yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı bu işin altından kalkamazdım. Bundan sonra progresif rock tarzına ağırlık vereceğim. Konserler elbette devam edecek.

Bu arada yeni internet sayfam 1 ay içinde yayına girecek. Yeni videolarla karşınızda olacağım.

DF forever!!!
Dave

DragonForce gitaristi Herman Li:

Dave ile birlikte çok iş yaptık. 4 albüm kaydettik, konserler verdik. DragonForce’a yaptığı katkı çok büyük. Şimdi aramızdan ayrıldı fakat birbirimize kırgın değiliz. Arkadaşlığımız zarar görmedi. Kendisine yeni projelerinde başarılar diliyorum, her şey istediği gibi gider umarım.