Guns N’ Roses ve Velvet Revolver gibi gruplardan tanıdığımız bas gitarist Duff McKagan, rock’n roll komedyeni Dean Delray’in “Let There Be Talk” şovuna katıldı. 80’li yıllarda, daha kompakt diskin olmadığı dönemlerden bahseden McKagan şunları söyledi:

Eskiden müzik tam anlamıyla bir kayıt olayıydı. Şu anda özlediğimiz şey tam anlamıyla bu. Kafamızda “albüm başından sonuna doğru nasıl gidecek? Orta bölüm nasıl olacak? Birinci CD’yi nasıl bitireceğiz? İkinci CD’ye nasıl geçeceğiz?” gibi sorular olurdu. İnsanlar artık bunların hiçbirini düşünmüyor. Şu anki çoğu 45 yaş altındaki insan muhtemelen müzik dinlerken şarkıların ne anlatmaya çalıştığını, hangi fikirleri taşıdığını düşünmüyor. Eskiden tüm albümü bir bütün olarak düşünürdük. Albüm bir hikayeydi ve CD’ler bütün olarak bir gidişat ve anlam taşıyorlardı.
 
İnsanları genelleyerek konuşmak istemiyorum ama iki tane ergenlik çağında çocuğum var. Onlar bir müzisyenden bir şarkı dinliyorlar, ardından bir başka müzisyenden başka bir şarkı ve ardından bir başkası. Ben onlara ‘kaydın geri kalan kısmını dinlemek istemiyor musunuz?’ diye sorduğumda bana ‘sen neyden bahsediyorsun, bunak’ der gibi bakıyorlar.
 
Ben bir yöntemin daha iyi veya daha kötü olduğunu söylemiyorum. Sadece biz çok farklı bir dönemde büyümüştük. Benim hala evde bir pikabım var. Bir plak satın alıyorum ve plağı pikaba koyup çalıyorum. Bu gerçekten harika oluyor.

Duff McKagan’ın haklı olduğunu söyleyebiliriz.