Nodela, Furkan Dayan (19) ve Cemal Bige Özşar (19) tarafından, kendine has müzik yapmak için kurulmuş bir rock grubu. Grubun temelleri Ankara`da atıldı ve vakit kaybedilmeden şarkı yazımına ağırlık verildi.

İkilinin hedefi, dünyaya bir şeyler bırakmak ve insanlara düşüncelerini aktarmak. Nodela çatısı altında ilk deneyimlerinin ürünü olan The Abandoned One bu hedefin bir parçası. Grubun henüz kalıcı bas gitaristi ve davulcusu olmadığı için bu açığı kendileri kapattı. Bursa`dan veya Ankara`dan grubu tamamlayacak yeni üyeler bekliyorlar.

Parça, eski zamanlarda yapılan katliamlardan ötürü kaçmak durumunda kalan birisini anlatıyor. Bu kişi geçen yıllarda durağanlaşıyor, benliğini unutuyor ve kendine yabancılaşıyor. Kendi benliğinden kalan iç sesi ise ona artık başka birisi gibi konuşuyor. Ona yollarının ayrıldığını, kendinin aslında ne olduğunu hatırlatıyor, ve böylece aralarında bir diyalog başlıyor. İç sesi intikam arzusu ile coşarken kendisi kabullenmiş bir durumda. Ancak konuşmaları devam ettikçe olayları hatırlıyor ve intikam arzusu artıyor. Yavaşça eski benliğine dönüyor, ve intikam sesleri yankılanıyor.

Grubu Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.