Gibson’ın kalıplaşmış Les Paul ve SG modellerini dünyada bilmeyen gitarist yoktur. Bu gitarların haricinde bir çok model piyasaya sürmüş olan firmanın, ilk olarak 1991 yılında satışa sunduğu ve hızlı solo gitaristler için uygun gördüğü Gibson M-III tekrar piyasaya sürülüyor.

Eski modellerinin videolarını internette bulmak mevcut, ben de aşağıya bir tane video koydum zaten. Oradan bu canavarın nasıl bir gitar olduğunu anlayabilirsiniz. 5 Kasım’da Amerika’da satışa sürülecek olan bu gitar Türkiye’ye ne zaman gelir bilmiyoruz fakat özellikle metal tutkunu gitaristler için ezberleri bozan bir gitar olacağı şimdiden çok açık. Gitarın fiyatı Gibson’ın sitesinde 2082 dolar olarak yazıyor, tabii bu fiyat Türkiye’ye geldiği zaman 5000 liradan aşağı olmaz, o yüzden fazlasıyla tuzlu bir gitar olacağı kesin. Gerçi tüm Gibson modellerinde bu durum var zaten.

Gitarın teknik özelliklerine değinecek olursak, üzerinde iki humbucker (Dirty Finger) ve bir single manyetik yer alıyor. 5 yollu switch ve Floyd Rose tremole sistemi var. Ayrıca 4 farklı renk seçeneği mevcut; Cosmic Cobalt, Electric Lime, Vibrant Red ve Orange Glow.