Metal müzik denilince akla gelen en önemli vokalistlerin yer aldığı ve eleme şeklinde yapılan anketi Ronnie James Dio kazandı. Kullanıcıların verdiği oylar ile belirlenen bu ankette Dio; James Hetfield, Bruce Dickinson ve Rob Halford gibi isimleri geride bırakarak (eleyerek) birinci olmayı başardı. Toplamda 32 vokalistin yer aldığı ankette, eleme usülüne dayanan bir sistem kullanıldı. İki farklı kategoriye ayrılan vokalistler tek tek halk oylamasına sunularak, o turun galipleri belirlendi. Son olarak finale Rob Halford ve Ronnie James Dio kaldılar. Kazanan Dio oldu. Eşleşmeleri ve galiplerini aşağıda görebilirsiniz.

Dio bildiğiniz üzere metal müziğin mihenk taşlarından biri olarak kabul edilir. Özellikle Black Sabbath ve Rainbow gruplarındaki performansı onu zirveye taşımıştı. Metal müziğin simgesi haline gelen devil horn işaret ilk olarak Dio tarafından yapılmıştır. Kendisi 16 Mayıs 2010 tarihinde vefat etmiştir. 

Not: İlerleyen dönemlerde bu anket sisteminin bir benzerini Türk Gitar olarak sizlere sunacağız. Tabii ki biz Türkiye tabanlı anketler ve yarışmalar düzenleyeceğiz. Örnek vermek gerekirse, “Türkiye’nin en iyi gitaristi” anketi düzenleyip, önemli gitaristlerimizi tek tek bir birleriyle eşleştirip, sizlerin oylamasına sunacağız.