Müziğimizin efsane isimlerinden Erkin Koray, son olarak geçtiğimiz 11 Kasım`da garajistanbul`da, 12 Kasım`da da Beyrut Performance Hall`da sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Son yıllarda pek sık konser vermeyen “Baba” lakaplı sanatçı, hem eski albümlerinin kendisinden izinsiz ve kalitesiz olarak basılmasını engellemek için birçok girişimde bulunuyor hem de yeni albümüyle ilgileniyor.

Erkin Koray`ın yeni albümü hakkında henüz pek bir bilgi yok, ancak sanatçıyı yakından takip eden bazı isimler, çok etkileyici şeylerin yolda olduğunu bildiriyor. Ek olarak Koray, sadece yeni bir albüm yapmakla kalmıyor, aynı zamanda eski şarkılarını da yeniden düzenleyerek yüksek kaliteli olarak hayranlarına sunabilir.

Erkin baba, hemen her röportajında “Piyasadaki son 10-15 yıldır satılan albümler korsan. Ses kaliteleri de çok kötü. Dinleyicilerim böyle albümleri hak etmiyor” diyor. Yeni çalışmaları sayesinde dinleyiciler nihayet uygun fiyata, orijinal ve yüksek kaliteli albümlere kavuşabilecek. Özellikle de plak tutkunları!

Sanatçı ile bir röportaj gerçekleştirmek istedik, ancak çok yoğun olması sebebiyle bu teklifimiz şimdilik kabul görmedi. Gerekçesi ise, oldukça heyecan verici aslında. Aldığımız cevaplar arasında Koray’ın şu an stüdyo çalışmalarının çok yoğun olduğu ve albüm için yakında yurt dışına gideceği için kendisinin birkaç ay daha çok yoğun olacağı yönünde bilgiler var.

Erkin Koray, daha evvel verdiği bir röportajında da “Yeni bir albüm yaparsam bunu yurt dışında yapabilirim” demişti.

Ne diyelim, “Baba”yı heyecanla bekliyoruz!