David Silveria Korn ile 7 albüm yaptı. 2006`daki ayrılıktan sonra yerine Ray Luzier geçti. Korn, yeni davulcusuyla 4 albüm çıkardı ve beşincisi için çalışmaları sürüyor. Korn cephesi bu kayıtları yaparken heyecanlı gözüküyor fakat Silveria onlarla aynı fikirde değil.

Munky son Billboard röportajında, daha iyi ve gurur duyacakları bir albüm için zamana ihtiyaçları olduğunu söylemişti. David Silveria, Facebook üzerinden Korn hakkında ne düşündüğünü açıkladı:

Korn ilk albümlerle kazandığı başarısının yakınından bile geçemeyecek. İlk üç albümde doğru şarkılar vardı. Şimdiyse doğru şarkıları bulamıyorlar. Munky grubu kötü yönlendiriyor. Jon ise eskisi kadar etkili yazamıyor. Zaten son dört albüm kötüydü. Yeni albüm hepsinin toplamından daha kötü, daha bok gibi olacak. Hayranlar son yapılan albümlerle hayal kırıklığına uğradı. Bunları da düşünmeleri gerek.

Korn bugünlerde ilk albümünün turnesine devam ediyor, yeni albüm üzerinde çalışıyor ve fotoğraf albümünün ufak detayları üzerinde düşünüyor.