54. Uluslararası Bursa Festivali, daha önce eşine hiç rastlamadığımız bir olaya imza atarak Europe`un konser takviminde yer alacağını duyurdu. En son 2013 yılında ülkemize gelen Europe 50 ile 200 lira arasında değişen bilet fiyatları ile izleyenlerin karşısına çıkmıştı. Grubun Bursa’da vereceği konserin bilet fiyatı ise yalnızca 23 ve 33 lira olarak duyuruldu. Bu muazzam organizasyon başarısının perde arkasında neler olduğunu, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı yetkilisi Mustafa Çokran’dan öğrendik.

Mustafa Çokran ile yaptığımız görüşmede, Europe’un ülkemize konser vermek için ikna sürecinin çok uzun olmadığı bilgisine ulaştık. 3 aylık bir organizasyon planlaması sürecinde, Europe’u Bursa’ya gelmeye ikna etmişler. Grubun şu an turne takviminde Bursa’nın yer almıyor oluşunu ise web sayfalarındaki teknik bir arızaya bağlayan Çokran, grubun Last.FM sayfasında etkinliğin yer aldığını belirtti. 

Europe için 3200 adet sınırlı sayıda bilet satışa sunduklarını belirten Mustafa Çokran, etkinlik için çevre illerde herhangi bir servis imkanının olup olmayacağına ise net olarak böyle bir şey yapmayacaklarını söyleyerek karşılık verdi. İstanbul’dan konsere gitmek isteyenler kendileri ulaşım sağlamak durumda kalacaklar. 

Festivalde yer alacağı dedikoduları dolaşan bir diğer grup belki sosyal medyada rastlamış olabileceğiniz üzere Muse. Bu söylenti tamamen asılsız. Çokran, böyle bir durumun söz konusu olmadığını iletti. 

Etkinliğin bileti şu an satışa sunulmuş durumda. Buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.