Faith No More daha önce “hepsini istersiniz ama sahip olamazsınız” demişti. Ancak şu anda bu durumu yeniden düşünüyor olabilirler mi?

80’lerin sonu ve 90’lar boyunca büyük başarılara imza atmış grup Faith No More; 1998 yılında, Album of the Year‘ın çıkmasından sonra dağılmıştı. Gerekçe olarak da albümün, önceki albüme göre küçümsenmesi öne sürülmüştü. Aradan yıllar geçti ve 2009’da grup yeniden birleşip, dünya turu ile hayranların karşısına çıkma kararı aldı. Grup, dünya çapında harika bir tura ve pek çok muhteşem festival performansına imza attı.

Son Faith No More albümünün üzerinden çok uzun zaman geçmişti ancak Twitter üzerinden paylaşılan bir resimde grup, yeni bir albümün mümkün olabileceğine dikkat çekti:

Yeniden birleşme durumu eğlenceliydi ancak şimdi zaman biraz yaratıcı olma zamanı.

Faith No More, 1985 ve 1997 yılları arasında grubun şu anda turladığı vokali Mike Patton ile 6 stüdyo albümüne imza attı ve şu anda yeni bir Avrupa turnesi programı yayınladı. Gelecekte Faith No More’u ve hayranları neler bekliyor? Yeni gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.