Bu yıl piyasaya sürülen Fender modellerinde muhteşem yenilikler ile karşılaşıyoruz. Fender Fishman Tripleplay Stratocaster HSS modeli üzerinde bulunan USB çıkışı ile dikkat çekiyor. Bu çıkış sayesinde gitarı direkt olarak bilgisayara bağlayarak kayıt alma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca bilgisayar üzerindeki bir takım amfi, pedal ve kayıt simulatörlerini de direkt olarak bu çıkış yardımı ile rahatlıkla kullanabileceksiniz. 

Buna ek olarak bu yıl tasarlanan yeni Fender Deluxe Stratocaster HSS Plus Top modelinde iOS çıkışı yer alıyor. Bu çıkış sayesinde gitarınızı iPhone, iPad ya da iPod’a bağlayarak, iOS için tasarlanan amfi, pedal ve kayıt simulatörlerini kullanabileceksiniz. Gitar ve müzik sektörünün son dönemde dijital ortama fazlaca kaymasından ötürü Fender’ın yaptığı bu yenilikler büyük önem taşıyor. 

Görücüye çıkan diğer modellerde ise yukarıda anlattığım tarzda büyük bir yenilik yer almıyor. Tüm gitarlar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Fender’ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Fender Fishman Tripleplay Stratocaster HSS

Fender Deluxe Stratocaster HSS Plus Top

Fender Select Stratocaster Exotic Maple Quilt

Stratocaster HSS Exotic Maple Flame