Fender’ın Yeni ’68 Custom Amfileri Satışta

0
200

Bu üç yeni amfi modelinin isimleri şunlar: ’68 Custom Twin Reverb, ’68 Custom Deluxe Reverb ve ’68 Custom Princeton Reverb. Yeni amfilerde günümüz teknolojisiyle paralel olarak bir çok iyileştirme yapılmış. Öncelikle amfilerin, pedallar ile daha iyi iletişim sağlaması için bir kaç modifikasyon eklenmiş. Bunun dışında bu yeni üç amfinin hepsinde reverb ve tremolo kanalları yer alıyor. 

Twin Reverb isimli amfi 85 watt çıkış gücünde. Hem profesyonel hem de amatör gitaristler için her türlü ihtiyaca hitap edebilecek bir amfi. Derin, temiz ve güçlü Fender tonlarını sonuna kadar alabileceğiniz bir amfi. Deluxe Reverb isimli amfi 22 watt çıkış gücünde. Hem performans hem de kayıt için idea bir amfi olduğunu söyleyebiliriz. Princeton Reverb ise bu yeni ailenin en ufak üyesi. 12 watt çıkış gücünde ve özellikle kayıtlarda üstün bir performans sergiliyor. 

Amfilerde bulunan bir diğer çok önemli özellik ise hepsinde Celestion speaker’ların kullanılmış olması. Celestion firması 1924’ten bu yana speaker üretmekte olan oldukça köklü bir kuruluş.