Üretken Five Finger Death Punch, 2013”ün Temmuz ayında The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1 albümünü çıkardı. 2013 Kasım ayında da aynı albümün takipçisi Volume 2’yi çıkardı. Yeni albüm için hedefledikleri tarih ise 2015.

Grubun gitaristi Zoltan Bathory Billboard’a röportaj verdi :

Şu anda elimizde yeni albüme koyacağız altı parça var. Önümüzdeki bahar ortaya bir şeyler çıkarmak istiyoruz. Tahmin ediyorum ki Aralık-Ocak gibi albüm için stüdyoya gireriz ve profesyonel kayıtlarımızı tamamlarız. Kayıt tarihleri değişebilir ancak 2015 yaz aylarında kesinlikle albüm çıkartacağız.

Bazı gruplara bakıyorum da albüm çıkardıktan sonra 3-4 yıl ortadan kayboluyorlar. Şarkı sözü yazmak için ve başyapıt bir albüm ortaya çıkarmak için kendilerini göstermiyorlar. Yoğun bir çalışmaya girişiyorlar. Çalışmak ve istemek önemlidir fakat geçen süre zarfında etkin olmadıkları için isimleri unutuluyor. Çok iyi bir albüm ortaya çıksa dahi kim dinleyecek ki ? O yüzden sürekliliği sağlamak daha önemlidir. Biz, Tanri’ya şükürler olsun materyal yönünden sıkıntı çekmiyoruz. Söz ve beste yapmada bir problemimiz yok. Albüm çıkarmak istemesek bile konserlerde yeni parça çalıp fanlarımıza sürpriz yapacak kapasitemiz var. Bu ara konser turlarımız var ve festivallere katılacağız. Bunlar bizi besleyen unsurlar. Yolda şarkı bestelemeyi seviyoruz.