Folk Metale Progresif Anlayış Katan Grup İstanbul`a Geliyor!

0
76

Yalnızca 50.000 kişinin yaşadığı Faroe Adaları`ndan çıkıp folk metalin en önemli grupları arasına adını yazdıran TYR, 29 Ocak`ta ilk kez ülkemize gelerek İstanbul`un gözde mekanlarından ROXY`de sahne alacak.

TYR, 1998 yılında kuruldu ve ilk albümünü 2002 yılında çıkardı. Yayımladığı yedi albümle folk metal sahnesinde kendine sağlam bir yer edinmeyi başardı. Grup üyeleri heavy metalin tüm güzelliklerini ülkelerinin kültürüyle bir araya getiriyor. Faroe Adaları`nın özgün yerel motiflerini parçaların arasında yakalamak mümkün.

Folk metal takipçileri tarafından başyapıt olarak görülen “Eric the Red”, “Ragnarok” ve “Land” albümlerini TYR yaptı. Grup, katıldığı büyük festivallerle ve adını en çok duyurmasını sağlayan Paganfest turneleri ile türün demirbaşlarından biri hâline geldi. TYR`yi diğer folk gruplarından ayıran önemli bir özellik, şarkılarının eşlik edilebilir olması. Dolayısıyla TYR konserleri büyük bir coşkuyla geçiyor.

TYR, “Hail to the Hammer” ve “Hold the Heathen Hammer High” gibi muhteşem şarkılarını hep bir ağızdan söylemek üzere 29 Ocak`ta ilk kez İstanbul`da olacak. TYR`den önce, Arkona ile aynı sahneyi paylaşan Türkiye`nin önemli power folk metal grubu Sabhankra sahnede olacak.

Konserin Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız.

Biletler 45 TL`den Biletix`te satılıyor.

Organizatör firma: FREE FALL / Music Ideas