Foo Fighters ve Kurt Cobain iyi müzik yapmalarıyla tanınıyorlar. Ama 2015 yılında ikisi de oldukça iyi televizyon projelerine de dahil oldular.  Hem Foo Fighters’ın Sonic Highways dizisi hem de Kurt Cobain’in Montage of Heck belgeseli 16 Temmuz Perşembe günü Emmy ödüllerine aday gösterildi.  Geçtiğimiz sonbaharda Foo Fighters HBO kanalı için Sonic Highways adında sekiz bölümlük bir belgesel dizisi çekmişti. Dizide sadece son albümlerinin kayıt sürecini değil, Amerikan müzik tarihinin en önemli anlarının bir kısmını kendi bakış açılarıyla seyirciye aktardılar. Foo Fighters iki dalda aday oldu. Bunlardan biri “Kurgusal Olmayan Bir Yapım İçin En Ses Miksajında Üstün Başarı”  diğeri ise “En İyi Bilgi Verici Dizi Veya Özel Program” .
Merakla beklenen Kurt Cobain : Montage Of Heck birkaç festivalde gösterilmesinin ardından bahar aylarında HBO kanalında yayınlanmıştı. Kurt Cobain’in kendi sesi ve görüntüleriyle, ve Kurt’e en yakın olan insanların verdikleri bilgilerle hayatına daha yakından bakmamızı sağlayan Brett Morgan yönetmenliğindeki belgesel. Beş dalda aday gösterildi. 
“Kurgusal Olmayan Bir Yapım İçin En Ses Miksajında Üstün Başarı”- bu dalda Foo Fighters ile yarışacak- En İyi Kurgusal Olmayan Senaryo Ödülü“,  “Kurgusal Olmayan Bir Programda Kurguda Üstün Başarı Ödülü“, “En İyi Belgesel veya Kurgusal Olmayan Özel Program Ödülü” ve “Kurgu Olmayan Bir Programda En İyi Görüntü Yönetimi Ödülü” .
Kazanalar seremoni sırasında 27 Eylül’de açıklanacak.