Rock Off Festivali’nin organizatörü Freebird Agency, Facebook üzerinden bir bildiri yayınladı. Tartışılan konular ve verilen cevaplar aşağıda yer alıyor. Çok fazla anlatacak bir şey yok diye düşünüyorum. Buyrunuz:

Öncelikle herkese gösterilen ilgi için teşekkür ederiz. Hakaret içermedikçe olumlu-olumsuz tüm eleştirileri dikkate alıyoruz.
Mail veya özel mesajlarla gelen sorularınıza tek tek cevap vermek yerine, toplu cevap vermenin daha uygun olacağını düşündük. Başka ortak sorularınız olduğu zaman bunu yine yapacağız.

Soru 1: Eklenecek olan diğer gruplar, hangileri olacak?
Sayfada, özel mesajlarinızda, e-maillerinizde dile getirdiğiniz, gerçekçi olan tüm gruplarla, zaten geçen seneden beri temastayız. Ancak bazı gruplar, özellikle “headliner” statüsünde olmayanlar, turnelerini henüz netleştirmemiş durumdalar. Böyle olunca da beklemek dumunda kalıyoruz. Tahminimizce en geç 2-3 hafta içerisinde yabancılar dâhil tüm grupları açıklamış oluruz. Amacımız, daha önce gelmemiş en az 2 grubu ülkemize getirmek.

Soru 2: Bilet fiyatları açıklanandan neden farklı?
Bilet fiyatları açıklanandan (115 TL – 185 TL) farklı değildir. Ancak, biletix’te hizmet bedelleri bu fiyatların üzerine eklenirken, Sosyotix’te bu bedel bilet fiyatına dâhil edilmiş olarak gösteriliyor. Yanılgının sebebi de bu.
Seneler boyunca hemen her konserde yaptığımız gibi ve daha önce bu başlık altında da belirtildiği gibi, özel tasarımlı basılı biletler Hammer Müzik, Mephisto, Dorock Bar gibi satış noktalarına bırakılacaktır. Burada biletleri 115 TL ve 185 TL den satın alabileceksiniz. Aynı şekilde çok yakında aktif olacak olan Freebird Agency bilet satış sisteminden, kredi kartınızla yine aynı fiyatlara satın alabileceksiniz.
Bu konuda yanlış anlaşılmaya sebep olduysak, özür dileriz.

Soru 3: Amon Amarth nasıl W.A.S.P.’ın üstünde yer alır? (Ya da tam tersi.)
Bu tip durumlara biz ve gruplar, en az sizler kadar hassas davranıyoruz. Lojistik sebepler, teknik sebepler vs. gibi konular sıralamaları değiştirebiliyor. Önemli olan, iki grubun da tam performans sergileyecek olmasıdır.

Soru 4: Tek günlük bilet neden yok?
Fiyat politikasını belirlerken önümüzde iki seçenek vardı. Ya bilet fiyatlarını uygun tutup, sadece kombine satacaktık, ya da bilet fiyatlarını yüksek tutup, tek günlük bilet çıkaracaktır. Biz ilkini seçtik. Kombine 115 TL iken, tek günlük 90 TL’lik bilet çıkarmayı anlamlı bulmuyoruz. Ülkemizin şartları da bu tip bir etkinlikte 60-70 TL lik biletler çıkarmaya müsade etmiyor maalesef. Gerçekleşen diğer etkinliklerin bilet fiyatlarına bakarsanız, Rock Off Festival’in bilet fiyatlarının gayet uygun olduğunu düşünüyoruz.

Soru 5: Şehir dışı biletleri ne olacak?
Şehir dışından gelecek olanlar için, Normal kombine bilet fiyatı 95 TL, Sahne Önü kombine bilet fiyatı ise 165 TL olacaktır. Aslında bunu Sosyotix üzerinden satışa sunacaktık ancak güvenlik açısından bekleme kararı aldık. Şehir dışından bilet alacakların şimdilik beklemelerini rica ediyoruz. Bu hafta içerisinde gerekli açıklama yapılacaktır.
Okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Freebird Agency.