Gary Holt, Aynı Anda Slayer ve Exodus’ta Çalmanın Nasıl Bir Şey Olduğunu Anlattı

0
133

Exodus’un lead gitaristi ve beyni Gary Holt, bildiğiniz üzere son bir kaç yıldır Slayer’ın daimi üyesi olarak kadroda yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde Holt’un, Slayer ile stüdyoya girerek yeni bestelere katkı yapacağı duyurulmuştu. Aynı zamanda Exodus ile de yeni bir stüdyo albümü planlayan Holt, aynı anda iki farklı büyük grup için albüm çalışması yapıyor olacak.

Ultimate-Guitar tarafından yapılan röportajda, Gary Holt tarafından bu durum yorumlandı. Aynı anda iki büyük grupta çalıyor olmanın nasıl bir duygu yarattığını Holt şu şekilde anlattı:

Bazen neredeyse tamamen meşgul oluyorum. Bazen sadece oturmak ve rahatlamak istiyorum ancak hiçbir şey yapmadan oturmak konusunda pek iyi sayılmam.

Bugün tonla şey yaptım ve baktığınız zaman şu an sadece öğlen saatlerindeyiz. Bir çok insandan daha erken kalkıyorum, güne hızlı bir başlangıç yapmayı seviyorum.

Albümün çalışmalarını tamamlamak için yılın ilerleyen döneminde bir stüdyo çalışması turuna çıkmayı planlıyoruz. Albüm için yaptığımız ilk kayıt turunun bir kopyası elimde var ve daha iyi iş çıkartmak için bir kaç şehir daha gezmemiz gerekiyor.

Öte yandan, geçtiğimiz bir kaç aydan bu yana Exodus için bir şeyler yazıyorum ve umuyorum ki bu yılın sonunda ya da sonbaharda kayıt için stüdyoya gireceğiz.

Elimizde bir kaç kaliteli beste mevcut ve Tom (Hunting, davulcu) ile birlikte 6 aydan bu yana Slayer turnesinden arta kalan zamanlarda bu parçalar üzerinde çalışıyoruz.”

Bu röportajda ortaya çıkan bir diğer önemli konu, Exodus’un bu yılın sonunda stüdyoya girecek olması. Sevindirici bir gelişme.