Metallica ve Lady Gaga, 58. Grammy Ödülleri’nde birlikte sahne almış ve Metallica’nın son albümünde yer alan Moth Into Flame isimli şarkıyı çalmışlardı. Bu performans bir çok Metallica fanı tarafından tepkiyle karşılandı ancak grup üyeleri Lady Gaga’ya olan sevgi ve saygılarını her fırsatta dile getirmeye devam ediyorlar.

Lars Ulrich, bu performansın akabinde bir röportajda konuyla ilgili olarak pozitif bir yorumlama yapmış ve olabilecek ilk fırsatta tekrar Gaga ile sahne almak istediklerini söylemişti.

Newsweek tarafından gerçekleştirilen güncel bir röportajda konuşan Lars Ulrich, Lady Gaga ile ilgili düşüncelerini bir kez daha yineledi. İşte Lars’ın düşünceleri:

“O mükemmel biri. Rock mentalitesine sahip ve içinde bir rock DNA’sı var. Bizim için çok zahmetsiz bir çalışma oldu. Gaga buna tamamen hazırdı, harika bir hevesle bize katıldı ve tüm projeye yaratıcılık elementi katmayı başardı. Harika bir 5. elemandı ve bana göre James ve onun sesi birlikte iyi işte çıkarttılar ve iyi bir armoni içerisindeydiler. Gerçekten muhteşemdi.

James Hetfield haricindeki bütün Metallica elemanları Gaga’ya aşırı sempatik açıklamalar yaptı. Özellikle Lars’ın onu 5. üye olarak gruba yamamaya çalışması Metallica’yı seven veya sevmeyen tüm metal dinleyicileri tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.