Geezer Butler, Death Valley Kaliforniya`da bir barda yumruk yumruğa kavgaya girişti. Salı gecesi olan olayda barın camları olmak üzere çevredeki kamu malları zarar gördü. Olay yerine intikal eden polis, Geezer Butler`ı vandalizm suçu sebebiyle içeri aldı.

Olayın Death Valley National Partk`taki Corkscrew Saloon`da olduğu kayıtlara geçti. Şerifin raporuna göre, kavga bir atışma sonrasında olmuş. Geezer Butler, hapiste biraz kaldıktan sonra detoks terapisi görmesi şartıyla serbest bırakıldı. Tedavi görmediğine dair bir kanıt olursa Geezer Butler, hapiste uzun bir süre kalacak.

Country Şerif Ofisi`nden basına yapılan açıklama şöyle:

27 Ocak gecesi, Death Valley Corckscrew Saloon`da sözlü kavga başladı. Daha sonra bu kavga fiziksele dönüştü. Olay yerine giden ekipler fiziksel saldırı olduğuna dair kanıtları topladılar ve dosya oluşturdular. Bölgede kırık cam parçaları, kamu malına zarar tespit edildi. Kavga edenler terapi olmaları şartıyla serbest bırakıldı. Belgelerinin geciktirilmesi halinde, tutuklanma kararı çıkartılacak.

Bildiğini üzere geçtiğimiz aylarda AC/DC davulcusu Phil Rudd farklı bir sebepten hapse atılmıştı. Son dönemde yaşlı rock ve metal ikonlarında gereksiz bir agresiflik olduğu gözlemleniyor.