George Harrison’ın Son Mektubu Ortaya Çıktı

0
80

2001de kanserle verdiği mücadeleyi yenemeyerek hayatını kaybeden eski The Beatles üyesi George Harrison’ın son mektubunu aktör Mike Myers’a yazdığı ortaya çıktı. Mike Myers verdiği bir röportajda, George Harrison’ın öldüğü gün, son mektubunu ona yazdığını söyledi.

GQ’ya konuşan Myers, Austin Powers in Goldmember filminin setinde iken, hiç beklemediği şekilde bu mektubun kendine ulaştırıldığını söyledi. Myers daha önce Harrison ile hiç tanışmadı ve haberleşmedi. Bu şekilde, idollerinden birinin aynı zamanda hayranı olduğunu öğrenmiş oldu. Bu mektubun kendisini çok heyecanlandırdığını da sözlerine ekledi.

Myers, mektuptan bir kısım paylaştı:

…burada Dr. Evil oyuncağım ile oturuyorum… Sadece bilmeni istedim ki Avrupa’nın her yerine senin mini oyuncağını bulmak için bakıyordum. Dr. Evil korkuyor ancak Scouser Baba, sana aslında four of fish and finger pie (Penny Lane’den bir kısım)’daki gibi korktuğunu söyleyecek, tabii eğer amacımı anladıysan. Filmler için teşekkürler, hepsi çok eğlenceli.

Austin Powers ve Wayne’s World’ün yıldızı aynı zamanda A Hard Day’s Night’ın son sahnesinin -Beatles’ı taşıyan helikopterden Beatles fotoğraflarının bırakıldığı- ona ne anlam ifade ettiğini de söylemişti. Harrison’ın mektubunu o sahneyle ilgili bitirdiğini dile getirdi:

O gün seni o helikopterde bıraktığım için üzgünüm, söz veriyorum bir daha olmayacak.

Mektubu koruyacağını belirten Myers, mektubun fantastik, üzücü ve muhteşem olduğunu da dile getirdi. Ayrıca Myers’in yeni projesi de Alice Cooper’ın menajerinin öyküsünü anlatan Supermensch: The Legend of Shep Gordon.