Ghost, yasal problemler sebebiyle Amerika`daki konser ve albümlerinde Ghost B.C adını kullanıyordu. Son öğrenilen gelişmelere göre bundan böyle grup BC ekini kullanmak zorunda değil. Yeni albüm hazırlığında olan grubun, B.C. ekini kullanmadığı göze çarptı. Loudwire, Nameless Ghoul ile yaptığı röportajda B.C. ekinin hikayesini açığa çıkardı.

Uluslararası arenada Ghost adında birçok grup var. Karışıklığı önlemek ve potansiyel davaları engellemek için Ghost B.C.`de karar kılındı. Son görüşmeler neticesinde B.C. ekinin kaldırılmasını Nameless Ghoul şöyle anlattı:

Ghost ismini kullanan o kadar çok grup var ki, bu ismin kullanım haklarına bir türlü sahip olamadık. Biz kendimizi ifade ederken hep Ghost kullanıyoruz, bizim adımız bu.B.C. sadece karışıklığı önlemek ve olası davaların önüne geçebilmek için afişlerde, baskılarda kullanıldı. Şimdi bu sorunu çözdük.

B.C. “Before Christ”ın kısaltmasıdır. Bir zaman sonra insanların Ghost`a odaklanamadıklarını gördüm. Bizi Ghost B.C. olarak tanıyanlar çoğaldı. Hatta, bir röportaja Ghost B.C. olarak çağrıldım. “Bizim adımız Ghost B.C. değil. Ghost şeklinde düzeltin” diye uyardım. Bu şuna benziyor: McDonalds`a gidiyorum yerine, McDonalds LLC`ye veya McDonalds Inc`e gidiyorum demek gibi. B.C.`yi kullanma zorunluluğumuz ortadan kalktığı için çok mutluyum.

Ghost`un yeni albümü Meliora 21 Ağustos`ta piyasada olacak. Albümü erken sipariş edebilirsiniz.