Ghost’un ön yüzü Papa Emeritus II’nun gerçek kimliğinin Tobias Forge olduğuna dair bir çok söylenti ve iddia mevcut. Fakat net olarak bu iddiaların gerçekliğini ortaya çıkartan bir kanıt bir türlü medyaya sızmamıştı.

Hollanda’da düzenlenen FortaRock Festivali’nde sahne alan Behemoth grubunun vokalisti Adam Nergal Darski geçtiğimiz günlerde Instagram üzerinden bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafın altında yer alan açıklamada “If you have ghosts… U have everything 😉 :)” yazmakta. “If You Have Ghost“, Ghost’un 2013 yılında çıkarttığı EP’nin ismi.

Papa Emeritus - Tobias Forge

Olay tabii ki bununla da sınırlı değil. Bahsini ettiğimiz festivalde Behemoth, Ghost ile birlikte aynı sahneyi paylaşıyor. Hatta çıkış saatleri bile arka arkaya. Buna ek olarak fotoğrafta yer alan kişi ile Papa Emeritus II’nun fotoğraflarını yan yana koyduğumuz zaman ortaya çıkan benzerliğin birebir aynı olduğunu da görmek mümkün. 

Papa Emeritus II’nun gerçek kimliği artık net olarak Tobias Forge’u işaret ediyor diyebiliriz. Zaten Ghost’a yakın olan çevreler tarafından bu bilgi biliniyor ve net olarak kabul görüyor. Fakat resmi olarak bu bilgi verilmediği için ajanslar ve haber siteleri elbette bu bilgiyi net olarak okuyucularına veremiyor. Ghost, popülaritesini gizlilik tabanına bağlı olarak kazanan bir grup olduğu için bu açıklama büyük bir ihtimal hiçbir zaman yapılmayacak. Yine de Tobias Forge’u, Papa Emeritus II’nun gerçek ismi olarak kabul edebiliriz.