Nameless Ghoul, Ghost`un B.C. ekinden kurtuluş hikayesini anlatmıştı. Grup hakkında merak edilen önemli bir konu da kimliklerin açıklanması. Bazı Ghost forumlarında kimliklerin açıklanacağı, daha fazla saklayamayacakları konuşuluyor. Papa Emeritus`un kimliği hakkında birkaç sızma oldu ama resmi bir açıklama gelmediği için net konuşamıyoruz. Dolayısıyla 6 üyenin kimliği hala gizli.

Nameless Ghoul, kimliklerinin açıklanmasıyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti:

Aslında, kimliklerimizi açıklamamızın bizi kötü etkileyeceğini düşünmüyorum. Ghost insanların gözünde belli bir noktaya geldi. Maskesiz konsere çıksak da, sahnede Ghost`un müziği olacak. Ayrıca herkesin bizim kimliklerimizle ilgilendiğini sanmıyorum. Ghost`u itici bulan bir kesim, müziğini sürekli eleştirenler var. O yüzden insanların düşüncelerini pek umursamıyorum.

Kendimden örnek verecek olursam, benim bir koleksiyonum var. Sevdiğim albümleri gider alırım. Davulda, gitarda kimin olduğuna da bakmam. Beni ilgilendiren ortaya çıkan müziktir.

Kimlik konusuna geri dönecek olursak, Ghost şu an ilerleme kaydeden bir grup. Büyük gruplar arasına girerse kendimizi gizleyemeyiz. Öyle bir durumda kimlikleri açıklamak mantıklı olacaktır. Maskeler Ghost`u gizemli yapıyor, sahne şovlarına katkısı var. Maskeleri bırakmayı şu an için düşünmüyoruz.

Ghost`un yeni albümü Meliora 21 Ağustos`ta piyasada olacak. Albümden Cirice ve From The Pinnacle To The Pit single olarak yayımlandı. Absolution isimli şarkı grubun isteği dışında internete düştü.