Do-re Music tarafından yapılan açıklama ile önümüzdeki günlerde Gibson Slash Signature Rosso Corsa Les Paul modelinin kendileri tarafından satışa sunulacağı duyuruldu. Bu model yaklaşık olarak 3 ay önce piyasaya sürülmüştü ve şimdi Türkiye’de. Daha önce haberini verdiğimiz bir kaç bu tarz signature model daha vardı, bunların da muhtemelen Türkiye’ye gelişinin Amerika’da piyasaya çıktıktan 3 ay kadar sonra olacağını söyleyebiliriz.

Bu gitar Türkiye’de Cahit Berkay tarafından da kullanılmakta. Do-re Music tarafından sadece bir adet getirilecek olan gitarı kimin alacağı ve kaç paraya satın alacağı gerçekten büyük merak konusu. Gitarın Amerika satış fiyatı yaklaşık 5 bin dolar civarında, Türkiye’de satış fiyatı büyük bir ihtimal 10 bin liraya yakın olacaktır.

Son olarak bu gitar ismini, rengi ve görünüşü açısından ünlü İtalyan otomobil üreticisi Ferrari’nin Rosso Corsa modelinden alıyor olmalı. Bu konu hakkında gitarın tanıtım sayfasında herhangi bir bilgi yer almıyor fakat gitarın yaptığı çağrışımdan ötürü bu kanıya varmamız yanlış olmaz.