Elektro gitar dünyası bir çok alışkanlığı kökten değiştirecek buluşların yapıldığı bir alan değil. Fakat Andrew Strassell tarafından icat edilen bu yeni buluş, bir çok gitarist için farklı ton yelpazelerine ulaşmak için iyi bir alternatif olmaya aday.

Streassell, kendisi özel bir kasa tasarımı bulmuş. Bu kasa tasarımında manyetikleri tek bir hareketle değiştirebiliyorsunuz. Manyetiklerin dış kısmını 3 boyutlu yazıcıda çıkartan Strassell, farklı manyetikleri bu dış kısma yerleştirerek anlık olarak gitara takıp çıkartabiliyor. 

Bu buluşun en önemli avantajını, yerel gruplarda çalanlar için farklı gitarlar almaya gerek duymadan, çok geniş ve farklı ton seçeneklerini tek bir gitar üzerinde toplamak olarak görebiliriz. Fender, Gibson ve Ibanez gibi karakteristik tonlara sahip gitarların yalnızca manyetiklerini alarak bu gitarlara yakın tonlar elde etmek mümkün. Ton konusunda ağaç ve kasa tipinin çok belirleyici bir etken olduğu bilinen bir gerçek olsa da, manyetiklerin karakteristiği ile bu tarz gitarların tonlarını yüzde 100 olmasa da almanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. 

Tanıtım videolarını aşağıdan seyredebilirsiniz.