Dünyanın en çok tercih edilen gitar markalarından biri olan Fender`ın yöneticisi Andy Mooney, Tech Crunch`a bir takım açıklamalarda bulundu. Şirket olarak ilk defa gitar alan kişilerin devamlı olarak ürün alma alışkanlıklarının olmadığından söz eden Mooney, bu kişilerin yalnızca yüzde 10’unu devamlı müşteri olarak hedeflediklerini söyledi.

Gitara yeni başlayanların yüzde 90’ı ilk senesinde gitar çalmaktan vazgeçiyorlar. Bu durumu kendi leyhine çevirmek isteyen Fender önümüzdeki dönemde dijital aletlere öncelik vererek üretim yapmaya başlayacak. Üzerinde çalışılan bir teknoloji mevcut. Fender’ın mobil app’i sayesinde bir çok ihtiyacımızı app sayesinde giderebileceğiz. Şimdilik bu konu hakkından net bir bilgi yok.

App üzerindeki bir diğer güzellik ise şu olacak: Fender’ın mobil app’i sizin çaldığınız müziği duyup, yeni bir tel almanız gerektiğini ya da yeni bir pedala ihtiyacınız olduğunu söyleyebilecek. Fender böylece app üzerinden insanları satışa yönlendiren bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.