Gitarizma, 2005 yılında bir fikir olarak doğan ama ancak 2011 yılı sonunda hayata geçirilen projenin adıdır. Türk müzik tarihinde görsel ve kültürel hafızalarda yer tutan müzisyenlerin birlikte sahne aldığı, benzeri daha önce yapılmamış bir oluşumdur. Projenin hedefi, alanındaki başarılı müzisyenleri ve adından da anlaşılacağı üzere en iyi gitaristleri aynı sahnede buluşturarak seyirciye benzersiz bir deneyim yaşatmak. Projenin kurucuları Gür Akad, Cem Köksal, Çağatay Ateş ve Alpay Şalt`tır.

İlk Gitarizma konseri 10 Ocak 2012 tarihinde Kadıköy Shaft Club`da gerçekleşti. Karabük, Samsun, Antalya, Adana, Bursa, Yalova ve Kıbrıs`ta da konserler verildi.

Gitarizma`da değişen üyeler olsa da sahnede hep aynı Gitarizma ruhu var oldu. Ne yazık ki bu projenin sonuna gelindiğini haber aldık. Son bir turne ile proje tamamlanmış olacak. Konser tarihleri şöyle:

  • 02/10 – Maslak Venue, İstanbul 
  • 07/10 – CCG Performance, Çorlu
  • 08/10 – Vidimo Bar, İzmit
  • 21/10 – Zeyphr, Lefkosa KKTC
  • 14/11 – Imagine Performance Hall, Denizli

Bunlar kesinleşen konser tarihleri. İlerleyen günlerde birkaç tane daha konser tarihi verilecek. Veda turnesinde Akın Eldes, Taylan Dedeoğlu, Tuncer Tunceli, Göktuğ Şenkal, Zafer Şanlı konuk sanatçı olarak seyircinin karşısında olacak. Gitarizma`dan detaylar şimdilik bu kadar. Güncellemeler geldikçe site veya Twitter üzerinden duyuru yapacağız.