12 Ağustos’ta Galata Aheste Restaurant’ta Turkcell iletişim ekibi, blogger’lar ve Türk Gitar ekibi buluşma gerçekleştirdi. Bu buluşmada gnctrkcll’nin mobil uygulaması tanıtıldı. Blogger’lar bu uygulama ile ilgili görüşlerini açıkladılar. Türk Gitar olarak orada bulunmamızın nedeni ise GNCFEST’ti.

Festival kısmına geçmeden önce gnctrkcll’nin uygulamasından bahsetmek gerek çünkü Turkcell, interaktif bir festival planlıyor ve bunun için gnctrkcll uygulamasını kullanacak. gnctrkcll uygulaması Turkcell’liler için çok avantajlı seçenekler sunuyor diyebilirim. Yetkililer artık, gençlerin telefon edip müşteri hizmetlerine bağlanmak istemediğini, SMS ile sorgu döneminin kapanmaya yakın olduğunu dile getirdi. Bu yüzden genç kitleye hitap eden, onların dilinden anlayan bir uygulama geliştirilmek istenmiş. gnctrkcll’liler paket ve tarifeleriyle ilgili bilgi almak istediklerinde, gnctrkcll üyelerine özel kampanyalardan anında haberdar olmak istediklerinde uygulamaya girmeleri yeterli olacak.

Geliştirilen bu uygulama GNCFEST’e entegre edilecek ve konsere giden gnctrkcll üyeleri festivalin gidişatına yön verebilecek. Henüz tüm ayrıntılar açıklanmasa da tahminler şu yönde; uygulamayı indiren kullanıcılar konserde ışıkların açılarını, renklerini değiştirebilecek. Sahnenin ortasında, sağında ve solunda bulunan dev ekranlarda gösterilenlere kullanıcı karar verebilir. Turkcell’den henüz bu konu hakkında net bir açıklama gelmedi. Uygulama şu anda festival içeriğine göre tasarlanıyor, fikirler alınıyor. Festival tarihine yaklaşıldıkça detaylar daha da belirginleşecektir.

Festival biletlerinin gnctrkcll üyelerine indirimli olduğunu hatırlatalım.