Günümüzde en yetenekli davulcular arasında bulunan Mario Duplantier, The National Student`a verdiği röportajda grubun müzikal değişimini anlattı. Müzisyenin düşünceleri şöyle:

Death metal köklerimizden uzaklaşıyoruz. Grupta değişim yaşanıyor. Ben bile artık eskisi kadar ekstrem müzik dinlemiyorum. Hala hızlı çalma tutkum var, bu benim için sanat gibi.

Bugün farklı hissediyoruz. Belki bir sonraki Gojira albümü bu yolda gelişecek. Yeni yollar aramaya devam ediyoruz. Keşfetmek istediğimiz birçok şey var. Mesela bu hafta davul çalarken insanların ilgisini çekebilecek bir kalıp buldum ve kafamda gitarlar olaya girince nasıl olacağını kurdum. Joe`nun bu kalıp için riff yazacağını düşünüyorum. Tek amacım orjinal olmak. Zaten birçok şey yapıldı ve insanlara dinletildi. Yeni bir numara bulma peşindeyim.

Gojira`nın Magma albümü bu yılın son derece duygusal olan metal kayıtlarını içeriyor. Duplantier kardeşlerin başrol oynadığı grup Grammy`nin iki kategorisinde de aday gösterildi. Diğer adaylara buradan bakabilirsiniz.