Grammy Ödül Töreni’nde hayatını kaybeden iz bırakan sanatçılar “In Memoriam” adı altında gösteriliyor. Liste şeklinde hazırlanan içerikte çeşitli müzik türlerinden sanatçılar var. Ancak bu yıl metal müziğin önde gelen isimlerinden bazıları bu videoda görülmedi.

7 kere Grammy’ye aday gösterilen Nick Menza’nın bu videoda olması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun yanı sıra Slayer’dan Jeff Hanneman, Static-X’den Wayne Static, GWAR’dan Dave “Oderus Urungus” Brockie, Motörhead’den Lemmy Kilmister ve Iron Maiden’ın 1979-1982 yılları arasında davulcusu olan Clive Burr “In Memoriam”da olmalıydı. Örnekleri çoğaltabiliriz.

Metallica’nın performansı James Hetfield’ın mikrofonundan ses gelmemesi ve Megadeth’in ödül anonsunda “Master of Puppets” çalınmasına “In Memoriam”da metal müzisyenlerinin olmaması eklenince Grammy’ye olan tepkiler daha da büyüdü.

Gösterilen videoda Leonard Cohen, Keith Emerson, Greg Lake, Prince, George Michael, John Wetton, Merle Haggard, Scotty Moore, Butch Trucks gibi isimler yer aldı.