Lordi: “Finlandiya Artık Rock ve Metal Ülkesi Değil”

0
460

Lordi’nin frontman’i Mr. Lordi, Finlandiya’da eskisi kadar rock ve metal rüzgarları esmediğini söylüyor. Günümüz ülkesinde hip-hop ve R&B piyasayı kuşatmış durumda. Finlandiyalı grup 2006 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Hard Rock Jallelujah” ile birinci olmuştu. 42 yaşındaki Mr. Lordi, The Age of Metal röportajında şunlara değindi:

“Finlandiya’da kısa süreliğine rock ve metal altın çağını yaşadı. 11 sene geçti ve işler değişti. Ben old-school kafada bir adamım. Üzülerek söylüyorum ki, hip-hop ve rap her yeri sarmış durumda.

Finlandiya eskiden çeşitli müziğin bir arada yaşadığı yer olarak bilinirdi. Radyolarda Madonna, Lady Gaga çalarken bir sonraki şarkı Children of Bodom veya klasik müzik olabilirdi. Ama şimdi öyle değil. Demek istediğim, zaman değişti. Bunu kabullenmek zor.”

Lordi 2006’da Eurovision Şarkı Yarışmasını kazanarak bu ödülü alan ilk hard rock / heavy metal grubu olarak tarihe geçti. Mr. Lordi’ye göre Finlandiya eskisi kadar rock ve metal ülkesi olmasa da sektörde etkili gruplara sahip.