Loudwire tarafından 56.’sı düzenlenen Grammy Ödülleri’ne çok sert bir açık mektup yazıldı. Grammy prodüktörlerine seslenen site, fazlasıyla uzun bir yazı yazarak, kendilerine saygı çerçevesinde büyük bir uyarıda bulundu. Mektup fazlaca uzun olduğu için tamamını çevirip buraya koymamız elbette ki mümkün gözükmüyor (buraya tıklayarakorijinal metne ulaşabilirsiniz) fakat yazının son paragrafı zaten her şeyi özetlediği için direkt olarak o kısmı koyuyoruz.

Biz üslubumuzu Bay Reznor’a oranla daha az kirleteceğiz ve Nine Inch Nails’ı referans alarak şunu söyleyeceğiz: Hey Grammy prodüktörleri, kafanızı deliklerinizden çıkartın ve metal ve rock’a hakettiği değeri vermeye başlayın!

Şimdi kafanızda ufak bir soru işareti oluşacaktır. Hemen açıklayalım. Nine Inch Nails’ın vokalisti Trent Renzor, Grammy Ödülleri’nden sonra “Music’s biggest night… to be disrespected. A heartfelt FUCK YOU guys.” şeklinde bir twit atarak Grammy Ödülleri’ni protesto etmişti. Loudwire konuya değinirken tam olarak bu twitten bahsediyor.

Gerçekten yerinde bir tepki. Grammy Ödülleri her yıl rock ve metal’i fazlasıyla göz ardı etmesiyle, artık neredeyse tamamen pop ve r&b türüne hizmet eden bir etkinlik haline geldi. Öyle ki bir takım sitelerde rock ve metal kategorilerinde verilen ödüllerin adı dahi geçmiyor. Bu durum tüm rock ve metal camiasının ortak sıkıntılarından biri.