Tam olarak klasik sinema filmleri gibi bir ürün ortaya çıkmayacak. Metallica’nın sinema filminde olduğu gibi bir olay örgüsü üzerine, grubu entegre etmek gibi bir yöntem bu filmde olmayacak. Klasik bir belgesel film diyebiliriz Green Day için çekilecek olan filme.

Grubun 1987 ile 1993 yılları arasında başından geçen olayları konu edinecek olan belgesel filmin hazırlıklarına başlandı. Green Day’in resmi sitesinden bu konu ile ilgili bir açıklama yapıldı ve tüm Green Day fanlarından bir bakıma yardım istendi. Elinde belirlenen yıllara ait Green Day ile ilgili herhangi bir materyal olan fanların, filmde kullanılmak üzere bu materyalleri filmin yapımcısına iletmeleri istenmiş. Bunun yanı sıra film ile ilgili görüş ve dilekleriniz de yine bu adrese göndereceğiniz e-postalar ile iletebilirsiniz.  greendayearlydaysdocumentary@gmail.com

Filmin tam olarak ne zaman beyaz perdede yerini alacağı, isminin ne olacağı ve diğer tüm detaylar ile ilgili henüz bir bilgi yer almıyor. Tek bildiğimiz böyle bir çalışmanın ön hazırlığının başladığı.