Hellyeah`in eski gitaristlerinden Greg Tribbett yeni bir grup kurdu. Audiotopsy isimli grupta Skrape`in vokalisti Billy Keeton, bas gitaristi Perry Stern ve Mudvayne`in davulcusu Matt McDonugh var. Audiotopsy çıkış albümü Natural Causes`ı 28 Ağustos`ta çıkaracak.

Tribbett Metal Wani röportajında son durumları anlattı:

Albümün piyasaya çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. 28 Ağustos`tan sonra bir turneye çıkacağız. Albümle ilgili her şeyi bitirdik. Şimdi o büyük günü bekliyoruz.

Yeni Mudvayne albümü hakkında sorular geliyor. Ne derler bilirsiniz, asla asla deme. Chad şu an Hellyeah ile birlikte. Biz de Audiotopsy`deyiz. Zamanlarımız uyarsa Mudvayne için toplanıp konuşuruz. Bu konu hakkında söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar.

Chad Gray son röportajında şunları söylemişti:

Mudvayne kaldığı yerden devam eder mi bilmiyorum. Grup üyeleri bir şeylerle meşgul. Greg yeni bir albüm yaptı ve turneye çıkacak. Hellyeah konserleri devam ediyor. İlişkilerimizde bir değişiklik yok, konuşuyoruz, dertleşiyoruz. Eğer Mudvayne için bir toplantı olursa, ben de katılırım. Ama ne zaman olur, kestirmek güç.