Guns N` Roses`ın birleşmesinden sonra ünlü isimlerden bazıları grup hakkında açıklamalar yapmaya başladı. Bunlardan en önemlisi Aerosemith`den Steven Tyler`ın konuşması. Howard Stern`in radyo programına katılan sanatçı, Axl Rose`a “Tekrar bir araya gelmelisiniz, herkes bunu konuşuyor. Ayrıca sizi birlikte görmeyi çok özledik. Bunu yapabilecek zamanınız var. Yıllar sonra bunu yapmadığın için pişman olabilirsin” dediğini anlatmıştı.

Grup üyeleri ortak bir gönderi yayımlayarak Steven Tyler`ı yalanladı. grubun sosyal medya hesaplarından şu yazı paylaşıldı:

Guns N` Roses her türlü desteğiniz ve konserlere olan yoğun ilginiz için minnettar. Yıllardır konuşmadığımız bazı kişiler, medya gücünü kullanarak grubun birleşmesiyle alakası olmadığı halde açıklamalar yapıyor. Biz hayranlarımıza teşekkür ediyoruz!

Steven Tyler, radyo programında konuşurken Guns N` Roses`ın böyle bir çıkış yapacağını tahmin etmemiştir. Önümüzdeki günlerde Tyler bu tür açıklamalar yapmayı sürdürürse, GNR ile arasındaki gerilim artacak gibi.