Onlarca dedikodu sonrası Guns N` Roses`ın birleşme haberi herkesi mutlu etti. Orjinal kadrodan şimdilik Axl, Slash ve Duff var. Konser tarihleri de açıklandı ancak grup henüz tam şeklini almadı.

Biz, kimlerin gruba katılabileceğini tartışırken Aerosmith`den Steven Tyler`ın Guns N` Roses konuşması gündeme geldi. Tyler`a göre, grubun birleşmesindeki en önemli konuşmayı kendisi yapmış. Howard Stern`in radyo programında başarılı vokalist şunları söyledi:

Axl ile zaman zaman aynı mekanda karşılaşıyoruz. Bir akşam onu köşeye çektim ve “Tekrar bir araya gelmelisiniz, herkes bunu konuşuyor. Ayrıca sizi birlikte görmeyi çok özledik” dedim. O an Axl`ın kafasında binlerce şey dolaşmıştır. Ama ben ısrarcı davrandım. “Bunu yapabilecek zamanınız var. Yıllar sonra bunu yapmadığın için pişman olabilirsin” diyerek onu ikna ettim.

Steven Tyler`ın bu açıklamasının ardından Guns N` Roses üyeleri henüz bir şey söylemedi. Grup, Coachella Festival`de sahne alacak alacak ve tüm biletler saatler içinde tükendi. Izzy Stradlin ve Steven Adler`ın da kadroya dahil olup olmayacağı önümüzdeki günlerde netleşecek.