Heavy Montreal Kadrosu Genişliyor: Metalcore Grupları Yükselişte

0
48

Heavy Montreal ağustos ayında düzenlenen festivallerin en büyükleri arasında yer alıyor. Five Finger Death Punch, Disturbed, Nightwish, Volbeat, Mastodon, Breaking Benjamin ve çok daha fazlası 6-7 Ağustos tarihlerinde konser verecek.

Açıklanan kadro rock ve metal dinleyicisi oldukça tatmin etmişti ama festival yönetimi daha fazlasını istiyor gibi. Böylece metalcore grubu Trivium, deathcore devi Suicide Silence, Sebastian Bach, Dillinger Espace Plan ve İsveçli doom efsanesi Candlemass festivale dahil oldu.

Trivium bu konserde geçen yıl çıkardığı Silence in the Snow albümünü çalacak. Suicide Silence diskografiden hit parçaları seslendirecek. Ayrıca, gruptan bu yıl yeni albüm bekleniyor. Sebastian Bach, bugüne kadar vokal yaptığı gruplardan oluşan bir setlist hazırlayacak. The Dillinger Escape Plans stüdyoya girdiğini söyledi ve Candlemass haziran ayında Death Thy Lover adlı EP`sini çıkaracak.

Killswitch Engage, Black Label Society, Ghost, Zakk Wylde, Carcass, Blind Guardian`lı festivalin 2 günlük biletleri 150 Dolar`dan, tek günlük biletleri 83 Dolar`dan satılıyor.