Geçtiğimiz Mayıs ayında yayımladıkları “Dreamer” albümüyle büyük ses getiren ve kısa sürede sadık bir dinleyici kitlesine ulaşan Ankaralı rock grubu Heavy Sky, ilk albümün sınırlı sayıda basılan plağını Ankara`da, Route`da kutluyor!

Batu Akdeniz ve Çağlar Töngür, akustik gitarlarıyla Heavy Sky parçalarını ve rock klasiklerini yorumlayacak, siz de rahat koltuklarda arkanıza yaslanıp güzel ve huzurlu bir yolculuğa çıkacaksınız. Girişler tamamen ücretsiz ve plaklar geceye özel belirlenen fiyatla satılacak. Ayrıca albümün pikaptan dinletisi de olacak.

Kayıtları Ankara Mirage Stüdyoları’nda, mastering işlemi ise dünyaca ünlü mastering mühendisi Scott Hull tarafından Amerika’da gerçekleştirilen albüm, Türkiye’nin önde gelen müzik yazarları başta olmak üzere dinleyiciden tam not almıştı. Son yıllarda küllerinden doğarak tekrar yükselen ve çok iyi satışlara ulaşan plaklar; dinleyiciye yüksek ses kalitesi ve karakteristik özellikleriyle tam bir müzik ziyafeti sunuyor.

İçi gibi dışı, yani kapak tasarımı da büyük övgüler alan Dreamer`ın bütün görselleri grubun gitaristi Çağlar Töngür tarafından hazırlandı. Plağı imzalı almak isteyenler grubun Facebook sayfasına mesaj atıp iletişime geçebilir. Heavy Sky ilk albümünün turnesi kapsamında çok yakında İzmir, Bursa, Eskişehir, İstanbul, Antalya gibi şehirlerde konserler vermeye ve dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.