Ortaya çıkan yeni bilgiler ve gelişmeler, Iron Maiden’ın yeni bir albüm kaydetmek üzere stüdyoya girmiş olabileceğini gösteriyor. Ve yapımcı da hazır.

Iron Maiden’ın resmi sitesindeki forum dahil olmak üzere Iron Maiden’ın hayran forumları bu spekülasyon ile yıkılıyor. Forum kullanıcılarının iddiasına göre Maiden şu anda Paris, Fransa’da ve 16. stüdyo albümünün kaydediyor. Grup üyelerinin bu şehirde bulunması ve aşağıdaki video bu spekülasyonları kanıtlar nitelikte.

Videoda Nicko McBrain ve Adrian Smith’in 13 Ekim’deki Davis Cup yarı-finallerini izlediğini görebilirsiniz:

 

İngiltere’de yaşayan Adrian Smith ve Florida’da ikamet eden Nicko McBrain’ın işi olmasa Paris’te olurlar mıydı? Ve Bruce Dickinson, 2015’te muhtemelen yeni bir kayıt olacağını söylemişti. Belki de başlama zamanı gelmiştir, ne dersiniz?

Bir başka spekülasyon ise uzun zamandır grubun yapımcılığını yapan Kevin Shirley’in başka projelerle çok meşgul olması nedeniyle yerini başka birine bırakabilecek olması. Maiden Forumları’na göre, Kevin Shirley’in yerini Randy Bachman alacak gibi görünüyor. Ne dersiniz, sizce Iron Maiden yeni albümünü ne zaman duyuracak?