İlk olarak bu başlığı okuduğunuz zaman koca bir `hass…` çektiğinizi biliyorum. Ancak bu yazıyı okuyun ve ardından karar verin. 

Phillip McKnight, Youtube kanalı üzerinden gitar ile alakalı videolar paylaşan bir gitar eğitmeni. 50 binin üzerinde takipçisi ile gerçekten hatrı sayılır bir kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Son çektiği videoda Taylor Swift’in modern dünyanın Van Halen’ı olabileceğinden bahsediyor. 

Gitar eğitimi için kursunu açtığı zaman kız öğrencilerin yüzde 4 seviyesinde kurs almak için geldiğini söyleyerek sözlerine başlıyor. İlerleyen yıllarda ise bu oran yüzde 60’lara kadar çıkmış. Şu an kursa katılanların yüzde 60’ının kız öğrenciler olduğunu dile getiriyor. 

Bu öğrencilere basit bir soru yöneltmiş. “Gitara ilgi duymanızın ve kurs almanızın sebebi nedir?”. Bu soruya kızların hemen hemen tamamından “Taylor Swift” cevabını alıyormuş. Evet, kursa gelen kızların neredeyse tamamı Taylor Swift’e özendiği için kurs alıyorlar.

Bu bilgi üzerinden akıl yürüten Phillip, 80’li yıllarda Van Halen’ın yapmış olduğu etkiyi, günümüzde Taylor Swift’in yaptığını söylüyor. Gerçekten ilginç bir bakış açısı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.