İlginç İddia: Pink Floyd’un Bir Şarkısı MFÖ’den Araklanmış Olabilir

0
534

Bildiğiniz üzere genellikle ülkemizdeki pop müzik şarkıcılarında son dönemde revaçta olan bir yabancı şarkılardan esinlenme veya araklama modası mevcut. Bu tarz haberleri daha önce sizlere defalarca kez verdik. Bu kez ise durum biraz farklı. Dünyanın en büyük rock gruplarından biri olan Pink Floyd, ülkemizin sevilen duayen rock gruplarından MFÖ’nün bir parçasını araklamış olabilir.

Bu iddia bir Ekşi Sözlük yazarına ait. Bugün sözlüğe açılan bir başlık dikkatimi çekti ve hemen bu iddiayı sizlerle paylaşmak istedim.

“Piflo” takma adı kullanan yazarın iddiasına göre, MFÖ’nün 1986 yılında yayımladığı “Vak The Rock” albümünün çıkış şarkısı “Bir Ordayım Bir Burda”, Pink Floyd tarafından araklanmış olabilir. Zira Pink Floyd’un 1987 yılında satışa sunduğu  “A Momentary Lapse of Reason” albümünde yer alan efsane şarkı “Learning To Fly” bu şarkıyla büyük benzerlikler taşıyor.

Özellikle into kısımları birbirini andırıyor diyebiliriz. Net bir arak olmasa da, ufak bir esinlenme söz konusu olabilir. Karar sizin.