Sepultura’nın Gitaristi Andreas Kisser: “Geçmişe Saygımız Var ve Bugünün Tadını Çıkarıyoruz”

0
207

Sepultura’nın gitaristi Andreas Kisser, The Rockpit’e grubun müzikal gidişatını sürekli eleştiren ve orjinal kadronun geri dönmesi için sürekli çağrılar yapanlar hakkında konuştu. Kisser’in değindiği önemli noktalar şöyle:

“Bu problemim değil. Birçok eleştiri duyuyoruz olumlu ya da olumsuz. Bu hayatımızın bir parçası. Hayatta ne yaptığınızın bir önemi yok, sizden nefret edenlere de sahip çıkacaksınız. Yaptığımız işleri bizden daha iyi bildiğini düşünenler olacaktır bu da normaldir. Bu yüzden sanırım bu durumla yaşamayı ve bununla başa çıkabilmeyi öğrendik.

Her görüşe, her fikre saygı duyuyorum. Herkes bir fikre sahiptir ama hepsine katılmam mümkün değil. Fakat bütün fikirlere ve eleştirilere saygı göstermek zorundayım çünkü bir hayranımızın ya da müzik yazarının yaptığı eleştiri, bizim farklı bir yol bulmamıza yardımcı oluyor.

Geçmişimize saygımız var, o geçmiş olmasaydı şimdi bugünlere gelemezdik ama bugünün tadını çıkarmayı da ihmal etmiyoruz. Yeni albümümüzün gelecek olması heyecan verici. Çalışmalarımız müthiş bir kadroyla özel anlara sahne oluyor, plak şirketimiz de harika bir iş çıkartıyor. Burada olmak çok güzel!”

Sepultura’nın yeni albümü Machine Messiah 13 Ocak’ta Nuclear Blast etiketiyle piyasaya çıkacak. Albümdeki parçalardan Phantom Self’in video klibini aşağıdan izleyebilirsiniz.