In Flames, kadrosu çok değişen gruplardan biri. Bugüne kadar 5 isim grupla çalıştı ve ayrıldı. Bunların altıncısı davulcu değişikliği oldu. Grubun 1998`den itibaren davulculuğunu üstlenen Daniel Svensson (fotoğrafta soldan ikinci) ayrıldığını takipçileriyle paylaştı.

In Flames şu an Avrupa turnesinde olduğu için Svensson hala grupla konserlere çıkmaya devam ediyor. Turne bittikten sonra grup yeni davulcu arayışına girilecek. Svensson`un ayrılık mesajı şöyle:

Turne bitiminden sonra In Flames defterini kapatmaya karar verdim. Fantastik bir maceranın sonuna yaklaşıyorum. Andres, Björn, Peter, Jesper ve Niclas`a tüm kalbimle teşekkür ediyorum. 17 yıl boyunca güzel anılarımız oldu, güzel şeyler yaşadık.

In Flames benim ikinci ailem gibi oldu. Şimdi, eşim ve üç kızımla daha çok zaman geçirmek istiyorum. Çok yakında bira işine gireceğim. Bazılarınızla yolumuz tekrar kesişecektir. Grup arkadaşlarıma ve In Flames ekibine gelecek günlerde başarılar diliyorum.

In Flames`in turnesi 20 Kasım günü Almanya`da sona ediyor. Bu konserden sonra Svensson`un yerine alternatifler düşünülecek.