Eversin, Rock Off Festival`de ikinci kez sahne alacak. İlk konser sonrasında sosyal medyada yaptıklarıyla Türkleri ne kadar sevdiklerini gösterdiler. İkinci buluşmaya birçok materyalle geliyorlar. Grubun bas gitaristi Ignazio Nicastro ile albüm ve konser ağırlıklı bir röportaj yaptık.

Türk Gitar: Türk metal dinleyicisine çok değer Eversin’i röportaj köşemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz.

Eversin: Tüm Türk Gitar ailesine merhaba, Türk takipçilerimize kucak dolusu sevgiler…

Türk Gitar: İsterseniz önce yeni albüm hakkında konuşalım. Trinity: The Annihilation  18 Mayıs`ta piyasaya çıktı. Albümden beklentiniz yüksekti. İtalya başta olmak üzere, uluslararası alanda istediğiniz hedefe ulaşabildiniz mi?

Eversin: Son albümümüz kesinlikle yaptığımız en iyi işti, bu konu hakkında çok fazla geri dönüş aldık, bundan dolayı gururluyuz. İnsanlar müziğimizi seviyor, bu bir grup için en büyük güç kaynağı.

Türk Gitar: Albümün adı New Mexico`da patlatılan ilk nükleer silahın kodlanmış adından geliyor. Eversin takipçileri bu ismi neden tercih ettiğinizi çok merak ediyor.

Eversin: “Tears on the face of God”ta İkinci Dünya Savaşı’ndan bahsediyoruz, tüm tarihsel sözleri seviyoruz, tarihi değiştiren adamlardan hakkında konuşmayı seviyoruz. Şimdi ise kronolojik olarak günümüze daha yakın günler hakkında konuşma vakti.

Türk Gitar: Albümden Chaosborn single olarak yayımlandı. Sert ve agresif bir şarkı. Albümün genelinde de aynı sertliği görüyoruz. Eversin`in en sert albümü olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kayıt sürecinde neler yaşadınız, fikir ayrılıkları oldu mu? Kayıtlara girişmeden önce düşündüğünüz şeyleri albüme tam olarak yansıtmayı başardığınızı düşünüyor musunuz?

Eversin: Annihilation kesinlikle en sert albümümüz. %100 sert thrash metal. Takip etmemiz gerektiğini bildiğimiz yönden hiçbir sapma olmadı. Eversin sabit bir gelişim içerisinde, yani ne hissedersek onu çalıyoruz. İçgüdülerimizi takip ediyoruz, bu sayede asla yanılmıyoruz.

Türk Gitar: Biraz da konserlerden bahsedelim. Geçen yıl Rock Off kapsamında ilk kez Türkiye’de konser verdiniz. Bilinmeyen bir ön grup olmanıza ve erken saatlerde konsere çıkmanıza rağmen seyirciyle güzel bir uyum yakaladınız. Sahne önündekilerle iletişiminiz de çok iyiydi. Biz Eversin’i izlerken eğlenmiştik. Bir de sizin duygularınızı alabilir miyiz?

Eversin: Sahnedeki ilk dakikamız kesinlikle çılgıncaydı. Konser erken bir saatteydi ve hava çok çok sıcaktı, fakat izleyenlerin adrenalinini hissedebiliyorduk. Türk seyirciler muhteşem. En iyi performansımızdı, çok eğlendik.

Türk Gitar: Rock Off’tan sonra Eversin, Türk hayranları için Facebook’ta resmi sayfa ve grup açtı. Buradan, Türk metalcilerinin Eversin için önemli olduğunu anlıyoruz. Türk metalciler Eversin için ne ifade ediyor? Onları bu kadar değerli yapan ne? Başka ülkelerdeki hayranlarınız için de aynı şekilde resmi fan sayfaları açıyor musunuz?

Eversin: Türk fanlar sevgimizi hak ediyorlar. Bize çok fazla saygı ve sevgi gösterdiler. En nihayetinde her yerde çok güzel fanlarımız var fakat İstanbul’daki ilk konserimiz gerçekten harikaydı.

Türk Gitar: İtalyan bir grubun, yabancı ülkede yaptığı sosyal medya çalışması buradaki bazı gruplara da örnek olacak cinsten. İstenildiği takdirde yabancı ülkelerdeki insanlara ulaşılabileceğini göstermiş oldunuz. Eversin bu çalışmalarda istediğini elde etti mi?

Eversin: Şu an 2016 için bir kaç konserin planını yapıyoruz ve şunu söyleyebilirim ki -önümüzdeki yıl- çok tatmin edici olacak. Bir grubun daha fazla kişiye çalmak için düşünmesi gereken en önemli yol budur.

Türk Gitar: Türkiye ile o kadar yakınsınız ki, herkes sizi bir Türk grubu zannediyor. Hatta hatırı sayılır dergilerden biri sizi Türk grubu olarak duyurdu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eversin: Bu bizim için problem teşkil etmiyor, seviliyor olmaktan mutluyuz. Biz İtalyan bir grubuz fakat şundan eminim ki Türk seyirciler bizi İtalyan seyircilerden daha çok seviyor.

Türk Gitar: Eversin bu yıl konsere gelirken özel baskı tişört ve albümlerle gelecek. Bunların satışı hem konserde hem de imza gününde olacak mı?

Eversin: Sanırım her ikisi de… İnsanlarla tanışmak her zaman mükemmel, neden yalnızca biri olsun ki?

Türk Gitar: Geçtiğimiz aylarda 2015 yılında çalacağınız şarkıları yayımladınız. Setlist’te bir değişiklik var mı? Ayrıca bu yıl ki konserde bizleri sürprizler beliyor mu?

Eversin: Maalesef bu bize verilen zamanla ilgili. Konserimizde 35 dakikalık çalma süresi verileceğini umuyorum, ve umarım hiçbir şarkıyı kesmemiz gerekmez.

Türk Gitar: Keyifli bir röportaj oldu, teşekkürler. Konserde ve sonrasında görüşmek üzere. Başarılar!

Eversin: Hazırlanın dostlar, size sahnede mahşeri yaşatacağız! Kimse sağ kalmayacak, %100 vahşet, THRASH METAL! Neler yapabildiğimizin tadını ilk konserimizde tattınız. Hazır olun!