Metallica üyeleri başka müzisyenlerle çalmaktan korkuyor. Grup üyeleri kendilerini yeterince iyi görmemekte. Dünyanın en büyük metal grubu olarak gösterilen Metallica, Jimmy Fallon ve The Roots ile Enter Sandman`ı çocuk enstrümanlarıyla çalmıştı. James Hetfield, Metal Talks röportajında bu konu hakkında şunları söyledi:

Başkalarıyla müzik yapmaktan kesinlikle kaçınıyoruz. Biz iyi müzisyenler değiliz. Enter Sandman`ın cover`ın da bile endişeliydik. Kirk elindeki küçük enstrümanla çok pratik yaptı. Ona “pratik yapmayı bırak, eğlenmene bak. Oraya çık ve sadece çal” dedim.

Birbirinize sıçıp batırmak için bu şekilde izin vermek eğlenceli olabiliyor ve sonuçta gözetlenmiyorsunuz. Konserlerde bazen çok iyi çalıyoruz, bazen de beklediğimiz seviyeye çıkamıyoruz. Her şov öncesi kendimize şunu hatırlatırız: “Burada hatalar olabilir ve bu hatalar şovu eşsiz yapar. Kendini fazla kasma. Eğer kötü hissedersen diğerlerine bak ve onlara güven.” Metallica bizim sayısızca hata yaptığımız özgürlükler yerimiz.

Metallica`nın yeni albümü Hardwired… to Self-Destruct onlarca ülkede beklenen satış rakamlarına ulaştı. Grubun kapsamlı bir dünya turnesiyle her ülkeye uğrayacağı düşünülüyor.