Yaklaşık iki yıldır belli aralıklarla gündeme gelen Metallica`nın yeni albümü ana başlıklı haberler artık kabak tadı vermeye başladı diyebiliriz. Şu ana dek sürekli olarak Lars, James ve Kirk ağız birliği yaparak albümün çok kısa bir süre içerisinde piyasaya çıkacağını aktardılar. James Hetfield’tan gelen son açıklama ise olayların biraz daha realistik olarak sona yaklaştığını bizlere gösteriyor. Loudwire’a konuşan James şunları söyledi:

Şu an mixing sürecindeyiz ve bu yılın sonbaharında albümü çıkartmayı umuyoruz. Bu konuda çok heyecanlıyız. Son albümün üzerinden uzunca bir zaman geçti ve bu hep yaptığımız bir şey. Çalmayı seviyoruz ve bir sonraki albümümüz her zaman tam olarak istediğimiz gibi olmalı. Gerçekten heyecanlıyız.

James Hetfield, albümün mixing aşamasında olduğunu açıkladı. Peki bu ne demek oluyor? Kayıtların sona erdiği, parçaların tamamen hazır olduğu ve albümün yayımlanması için gerekli olan koşulların çok kısa bir süre içerisinde tamamen hazırlanmış olduğu sonucunu buradan çıkartabiliriz. Açıklamada tarihle ilgili konuşmaktan geri kalmayan Hetfield, bu yılın sonbahar aylarını işaret etti. Bu güzel bir gelişme.

Eğer gerçekten bu yılın sonuna yeni albümü yetiştirebilirlerse, önümüzdeki sene Metallica’nın Türkiye’ye gelme ihtimali ortaya çıkabilir. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.