James Hetfield, bir dönem Instagram’ı çok aktif kullanan ünlülerden biriydi. Instagram hesabı üzerinde tam 364 fotoğraf bulunuyor. Papa Het, 3 yıldan fazla zamandır Instagram hesabına herhangi bir fotoğraf yüklemiyor. Çok aktif olarak bu platformda yer alırken, bir anda fotoğraf göndermeyi bıraktı ve tekrar Instagram’a geri dönmedi.

James’in neden Instagram’ı bir anda terk ettiği merak ediliyordu. The Canadian Press‘e verdiği röportajda neden Instagram’ı bıraktığının sebeplerini anlattı. Şöyle konuştu:

Çevrem tarafından sosyal medyaya çekildim. Modern olmaya ve havalı görünmeye çalışıyordum. Bilirsin, çocuklarım Instagram’da takılıyordu ve bunu denemek istedim. Çocuklarıma “havalı bir baba” gibi görünmek istiyordum. Daha sonra ise bıraktım. Çok fazla zamanımı çalıyordu ve tek düşündüğüm şey “merhaba buradayım, fotoğraf çekip Instagram’a atmalıyım ve bir kaç beğeni almalıyım” tarzındaydı. Daha fazla takipçi almaya çalışıyordum. 

James’in çocuklarına ve ailesine çok düşkün bir kişi. Bu röportaja göre, James’in Instagram hesabı açmasının sebebi çocukları. Onlara cool gözükmek için Instagram hesabı açmış. James Hetfield’ın cool gözükmek gibi bir endişesinin olması ise hayret verici. Sonuç olarak sen James Hetfield’sın. Yani… İnsan hayret ediyor.

Papa Het’in resmi instagram hesabına ulaşmak için buraya tıkla. Her ne kadar yeni fotoğraflar gelmese de, eski fotoğraflara bakmak keyifli.