James Hetfield’a Karşı Yapılan Protestoların Perde Arkası

0
85

San Fransisco gazetelerinde yayınlanan rapora göre Metallica, son zamanlarda gündeme gelen James Hetfield’ın ayı avlaması durumundan dolayı birçok hayran kaybetti. Gazetelerde yazan haberlere göre hayranları Papa Het’in davranışı karşısında dehşete düşmüş. Ayrıca James Hetfield’ın History Channel kanalında Alaska’daki Kodiak ayısının avlanmasını anlatan “The Hunt” (Av) belgeselini sunacağı gündeme gelince tepki büyümüş, hem Metallica hem de History Channel kanalına karşı protestolar başlamıştı. Glastonbury Festivali kitlesinden oluşan protestocular Metallica’nın Glastonbury kadrosundan çıkarılmasını istiyorlar. 

Glastonbury Festivali 1970 yılında başladığından beridir her zaman çevreci örgütlerin kalesi olmuştu. Bundan dolayı ayı avına karşı büyük bir tepki oluştu. Ayrıca festival, yıllardan beri indie rock vb. daha soft müzik dallarının sahnesi olduğundan bir metal grubunun headliner olması yadırgandı.

İngiltere’nin lisans alan çiftçiler vb. haricinde hiç silah kullanılmayan, silahsızlaşmış bir ülke olması James Hetfield’ın elinde tüfekle olan fotoğraflarına tepkiyi büyüttü ve İngiltere’nin en büyük festivalinde sahne almaması için protestocular ellerinden geleni yapmaya başladılar. Hetfield’ın üyesi olduğu NRA (Ulusal Silah Kurumu) festival kitlesi tarafından “insanlık dışı” olarak tanımlanıyor.

James Hetfield’ın açıklaması ve avlanması konusundaki gerekçesi sabırsızlıkla bekleniyor.