İsveçli metal grubu Arch Enemy, en son yayımladığı stüdyo albümü War Eternal`ı 2014 yılında piyasaya sürmüştü. Bu albüm dünya çapında büyük beğeni toplamıştı. TG okurları tarafından da yılın albümü seçilmişti. 

Geçtiğimiz günlerde grubun vokalisti Alissa White-Gluz yeni albümle ilgili çalışmalara başladıklarını söylemişti. Ekibe yeni dahil olan gitarist Jeff Loomis’in albümde neler yapacağı büyük bir merak konusu. Beklentiler bir hayli yüksek.

Jeff Loomis, Metal Wani’yle yaptığı röportajda bir sonraki Arch Enemy albümü ile ilgili beklentilerini anlattı. Şunları söyledi:

Muhtemelen sadece soloları çalacağım, çünkü baktığınız zaman Arch Enemy, Michael Amott demek. Bu onun grubu ve adeta onun çocuğu gibi. Grubun ana şarkı yazarı o. Bir kaç şarkı önerisi yaptım ancak kullanırlar mı kullanmazlar mı meçhul. Fakat kesinlikle soloları ben çalacağım.

Bu grupta yer almayı seviyorum. Grubun bir fanıyım. Müziği seviyorum ve bu grup ile binlerce kişinin önünde çalmaktan hoşlanıyorum. Neler olacağını göreceğiz.

Arch Enemy’nin yeni albümünün 2017 Eylül’ünde satışa sunulması planlanıyor. Ayrıca Jeff Loomis 2017 yılında kendisine ait solo albümü piyasaya sürmeyi hedefliyor.