Bir hayranının sorusu üzerine Megadeth’in şimdiki durumuyla ilgili yorum yapan Jeff Young, gruba dönmeyi düşünmediğini söyledi:

Şu durumda, Megadeth’e dönme isteğim sıfır. Grup artık bitti.

Young, 1987 ile 1989 yılları arasında Megadeth’in parçasıydı ve ’88 çıkışlı “So Far, So Good… So What” albümünde çalmıştı. Daha sonra ise grubun frontmani Mustaine, Young’ı yalancılıkla suçlamış ve gruptan atmıştı.

2010’da ise Young, Mustaine’i Pinokyo’ya benzetmiş ve burnunun uzayabileceğini söylemişti.

Geçmişe büyük bir pozitif açıyla bakmaya çalışıyorum. Mustaine’e karşı kötü hislerim olmasına rağmen hep iyi şeyler hakkında düşünmeye çalışıyorum.
Kesinlikle yazdığı şarkıları takdir ediyorum ki hayranları da takdir ediyor. Maalesef ki benim için geriye dönük anıları güzel ve gururlu bir şekilde hatırlamak zor. Ve o koca ağzını açmış konuşupdururken hayranların da müziğinden zevk alacağını düşünmüyorum. Bence artık onun grupla gurur duyma dönemi bitti.
Eskiden Metallica’daydı ve şimdi Megadeth’te. Bütün şarkıları o yazdı, bütün sololarını kendi çaldı, kendi söyledi, albüm yapımcılığını yaptı ve dünyayı turladı. Her şeyi elde etti ancak o kum havuzundaki mız mız bir çocuk gibi. Her oyuncağa sahip ancak hiçbirini paylaşmak istemiyor. Tıpkı benimle ve David Ellefson ile ve para ile ilişkisindeki gibi; her şeyin onun olduğuna inanıyor ve hiçbir başarıyı paylaşmak istemiyor. Bu kadar egoist olmasını anlayamıyorum.

Megadeth hayranları tam da albüm arifesinde grubun gitaristinin ve davulcusunun ayrılması ile şok yaşamıştı. Glenn Drover gruba dönmeyeceğini açıklamış ve Dave Lombardo açık kapı bırakmıştı. Neler olacağını, önümüzdeki günlerde göreceğiz.